Younow Nedir

En basit şekilde Younow nedir anlatmak gerekirse Younow , canlı yayın yapabildiğiniz ve yapmış olduğunuz yayın esnasında para kazanma fırsatı yakaladığınız bir sistemdir. 2011 yılından beri hizmet vermekte olan bu sistem sayesinde canlı yayın yaparak hem popülarite hem de para kazanma imkanına sahipsiniz.

Daha öncesinde Blog TV olarak bilinen Younow sayesinde yeni insanlarla tanışıp sohbet edebilirsiniz. Hem yeni insanlar tanımanıza hem popülarite ve para kazanmanıza imkan sağlayan bu sistem kulağa oldukça güzel gelmekte.

İnternetin, sosyal medyanın ve bu alanda tanınmış olmanın günümüz dünyasında önemli bir olay olduğunu inkar edilemez bir gerçektir. Hal böyle olunca internet fenomeni denen bir kavramda kendisini gösterdi. Birçok sosyal medya ortamında kendine has tavırları ile diğer kullanıcılardan sıyrılıp kendine yer edinen kullanıcı karşımıza internet fenomeni olarak çıkmıştır.

Bununla kalmamış aldıkları reklamlar sayesinde de para kazanmaya başlamıştır. Younow ise size canlı yayın yapmanız adına bir fırsat sunuyor ve bunu yaparken sistem içinde herhangi bir reklama yer vermiyor.

Eğer çok izlenen bir kullanıcı iseniz ve düzenli olarak yayın yapıyorsanız para kazanmakla birlikte popülarite de kazanmaya başlıyorsunuz. Yaptığınız yayın ne kadar ilgi çekici olursa, ne kadar farklı olursa, sizin hal ve tavrınız ne denli kendini izlettirici olursa izleyeniniz o kadar çok oluyor ve kazandığınız parada o denli artıyor.

Younow Para Kazanma

Peki para kazanmak ve tanınır bir kullanıcı olmak o kadar kolay mı?
Yapmış olduğunuz yayınların size para kazandırabilir bir konuma gelebilmesi için öncelikle yayın esnasından +500 kullanıcı tarafından izleniyor olmanız ve haftada en az iki kez canlı yayın yapıyor olmanız gerekmektedir. Bu şartları yerine getirmeye başladığınız zaman Younow size para kazanma imkanı sağlamaya başlıyor. Yani öyle hesabımı açayım ve para kazanmaya başlayayım diye bir şey yok.

Sistem içinde reklama yer olmadığından bahsetmiştik. Peki nasıl para kazanabilirsiniz? Burada devreye uygulamadaki diğer kullanıcılar giriyor. Sizi izleyen ve yaptığınız yayını beğenen kullanıcılar size bağış yapıyor ve bu yapılar bağışlar sayesinde para kazanmaya başlıyorsunuz. Yani siz canlı yayında bir performans sergiliyorsunuz izleyicilerde buna karşılık olarak size bağış yapıyor. Para kazanmanız ve kazanacağınız paranın miktarı doğrudan izleyicilerinize ne sunduğunuzla ve onları ne denli memnun ettiğinizle alakalı bir durum.

Younow Nasıl Kullanılır

Younow uygulaması içinde bir Level sisteminiz bulunmaktadır. Bu sizin uygulama içindeki seviyesini yani rütbenizi belirleyen bir sistem. Aynı zamanda Level’ınız yükseldikçe sistemin size tanıdığı ayrıcalıklar da yükselmektedir. Çok sayıda izleyiciye ulaşmak ve canlı yayınlarınızın sıklığı, yayınlarınızın aldığı like ve hediyeler, sizin diğer kullanıcıların yayınlarına göndermiş olduğunuz like ve hediyeler, yayınlara yapılan yorumlar, fan sayısı ve yayınların sosyal mecralarda paylaşılması level’inızın yükselmesini sağlayacak durumlardır.
Younow uygulaması içinde kazanabileceğiniz Coin’ler mevcuttur.

Bu Coin’ler size diğer yayınlara like ve hediye çıkartmalar gönderme olanağı sağlamaktadır. Bu Coin’leri para karşılığı satın alamazsınız, uygulama içindeki etkinliğinizle doğru orantılı olarak kazanabilirsiniz. Sistemde yer alan bir başka özellik ise Bars’lardır. Bars’lar Younow sistemi içinde kullanılan para birimini temsil etmektedir. Bu Bars’lar sizin izlediğiniz bir kullanıcıya bağış yapmanızı, tek seferde 50 like gönderebilmeniz gibi olanaklar sağlamaktadır. Ayrıca gönderilen Bars’lar izlenilen kullanıcının daha hızlı bir şekilde Level atlamasına yardımcı olmaktadır. Bu Bars’ları para karşılığında satın alabileceğinizi de unutmadan söyleyelim.

Younow’a kayıt olmaksa oldukça kolaydır. Google hesabınızla kayıt olabileceğiniz gibi Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarınızla da Younow’a kayıt olabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızla Younow hesabınızı entegre ederseniz Level atlamanızda yardımcı olacağını da hatırlatalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin