Uzun süredir emoji sosyal medyayı ele geçirmiş durumda. İnsanlar yazmak yerine duygularını kısa yoldan şirin emojilerle göstermeyi tercih ediyor. Ancak son yıllar farklı bir furya boy gösterdi oda Bitmoji emojinin kişisel hali olan Bitmoji nedir.

Bitmoji Nedir

Bitmoji aslında sizin görünüşünüzün karikatürize edilmiş bir nevi kişiselleştirilmiş emoji avatarlar oluşturmanızı sağlayan bir uygulama. Birbirinden farklı birbirinden eğlenceli avatarlara sizin karikatürize edilmiş yüzünü entegre edip sosyal medyada kullanmanızı sağlıyorlar.

Kurucusu olan Jacob Blackstock Bitmoji uygulamasını 2008 yılında Bitstrips adı altında yayınladı. Yayınlandığını beri bir çok insan kendi emojilerini yaparak sosyal medyada kullanmaya başladı. Diğer insanlarında ilgi göstermesiyle kısa sürede popüler bir uygulama haline geldi. 2016 yılına gelindiğinde Snapchat bu ilgiyi görüp kendine entegre etmek için şirketi 100 milyon dolara satın aldı. Snapchat uygulamayı aynı yıl yeni daha gelişmiş bir uygulamayla değiştirdi.

Satın alımdan sonra bu birbirinden sevimli kişiselleştirilmiş Bitmoji’ler gençlerin ilgi odağı oldu ve her mecreda kullanılır oldu.

 

Bitmoji Nasıl Kullanılır

Bitmoji bir çok platforma entegre çalışabilen bir uygulama olduğu için kolaylıkla kullanıp tüm mecralarda paylaşabilirsiniz.

Oluşturduğunuz Bitmoji’leri şu platformlarda kullanabiliyorsunuz.

Bitmoji oluşturmak için öncelikle iPhone telefon kullanıyorsanız Apple Store’den iOS uygulamasını veya Androit telefon kullanıyorsanız Google Play’den Androin uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Snapchat uygulamayı satın aldıktan sonra direkt Snapchat uygulaması üzerinden de artık oluşturabiliyorsunuz ancak hem rahat kullanımı hemde çeşitliliği açısından uygulamayı indirmeniz daha iyi.

Uygulamayı indirdikten Facebook hesabınız , Snapchat hesabınız veya mail adresinizle kayıt olabilirsiniz. Kayıt olup giriş yaptıktan sonra  Bitmoji stili ve Bitstrips stili olmak üzere iki seçenek sunuyor hangi tarzda oluşturmak istiyorsanız onu seçmeniz gerekmektedir. Seçiminizi yaptıktan sonra size yüzünüzü özelleştirmek için yüzlerce saç ve kaş gibi farklı özellikte seçenek sunacak. Bu seçeneklerden kişisel avatarınızı oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz yüzü yüzlerce farklı vücuda entegre edip istediğiniz platformda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Oluşturduğunuz Bitmoji’leri iki farklı şekilde istediğiniz yerlerde kullanabilirsiniz. Birincisi uygulama üzerinden beğendiğinizi seçip paylaşmak istediğiniz uygulamaya gönderebilirsiniz. Ancak bunun yerine daha pratik ve hızlı bir yöntem var oda uygulamayı klavyeye entegre etmek.

Android için Bitmoji’yi entegre etmek için ayarlar bölümünden dil bölümüne giriş yaparak oradan bitmoji seçeneğini aktif etmeniz gerekmektedir.

Bitmoji’yi iOS’da aktif etmek için Ayarlar bölümünden genel bölümüne oradan da kalavye bölümüne girdikten sonra klavyeler yazan yere tıklayarak entegre edebilirsiniz.

Snapchat’te Bitmoji Kullanmak

Snapchat’te Bitmoji kullanmak için Snapchat’e giriş yaptıktan sonra hayalet simgesine basıp tekrar aynı yerde bulunan Bitmoji oluştur ve daha sonrada çıkan ekranda bağlanmasına izin vererek Bitmoji kullanmaya başlayabilirsiniz. Mesajlaşma ekranında klavyenin yanında Bitmoji seçeneği çıkacak ve oluşturduğunuz Bitmoji’leri mesajlaşmalarınızda kullanmanıza izin verecektir.

Google Chrome’da Bitmoji Kullanmak

Masa üstünde Bitmoji’lerinizi kullanmanın en pratik yolu tarayıcınıza Bitmoji uygulamasını entegre etmektir. Bunun içinde bu linkte bulunan eklentiyi tarayıcınıza entegre etmeniz gerekiyor. Daha sonra Bitmoji hesabınıza giriş yaparak Facebook , Twitter gibi istediğiniz mecrada kullanabilirsiniz.

Slack’de Bitmoji Kullanmak

Slack hesabınızda Bitmoji kullanmak için sitesine giriş yapabilir ve oradaki yönergeleri izleyerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yönergelerde istenen bilgileri vermeniz yeterlidir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin