Eğer eski insanların avlanmak için kullandıkları atınca geri gelen Boomerang nedir diye merak ediyorsanız yanlış yerdesiniz. Bu Boomerang o Boomerang değil. Ayrıca Gmail’in eklentisi olan da değil. Bu Instagram’ı ele geçirmiş kendi çıkardıkları popüler uygulaması.

Boomerang Nedir

Instagram‘ın çıkardığı Boomerang uygulaması çektiğiniz kısa videoları ileri geri oynatarak Gif benzeri bir hareketli resim olmasını sağlayan bir uygulama. Bu yapısıyla paylaşımlara görsel olarak insanların ilgini çeken farklı bir bakış açısı kazandırdı.

Çektiğiniz videolar sürekli bir döngüde bir ileri bir geri giderek hoş bir görüntü oluşturuyor ve bunu oluştururken hiç bir efor harcamıyorsunuz.

Yeni çıkan bu görsel paylaşım sayesinden Instagram’da insanlar resim veya video ile birlikte hikayelerini oluşturdukları Boomerang’larla anlatmaya başladılar.

Boomerang ilk 2015 yılında insanların kullanımına sunuldu. Kullanıcı dostu yapısı ve sadeliği ile kısa zamanda çoğu insanın ilgisini çekti ve oluşturulan görseller Instagram sayfalarını süslemeye başladı.

Who else is flipping through our fall catalog? #boomerang #moderntrail #catalog #timberland

Timberland (@timberland)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

Boomerang Nasıl Kullanılır

Instagram hesabınızın olması Boomerang’ı kullanabileceğiniz anlamına gelmiyor. Boomerang ayrı bir uygulama olarak piyasaya sürüldü ve bu uygulamayı başta indirmeniz gerekiyor. iPhone telefonlar için Apple Store’den bu adresten , Android telefonlar için ise Google Play’den bu adresten indirebilirsiniz.

İndirme işleminden sonra uygulamayı açtığınız zaman çok basit bir arayüz karşınıza çıkacak. Açılan ekranda sadece kamera tuşu yani deklanşör (alt orta) ön veya arka kamerayı seçmenizi sağlayan kamera değiştirme tuşu ( alt sağ ) ve flaşınızı açıp kapamanızı sağlayan bir tuş ( üst sağ ) mevcut.

Deklanşöre basıp kısa bir video çektikten sonra uygulama hiç bir şey yapmanıza gerek kalmadan kısa sürede işleminizi gerçekleştirecektir. İşleminiz bittikten sonra karşınıza nerede paylaşmak istediğiniz seçenekler çıkacak. Bu seçeneklerden oluşturduğunuz görseli istediğiniz şekilde paylaşabilirsiniz. Size verdiği seçeneklerde telefonunuza yükleyebilir , Twitter‘da paylaşabilir , Facebook‘da paylaşabilir , Tumblr‘a bloglayabilir , Instagram‘a atabilir , Facebook Messenger’dan gönderebilirsiniz.

Instagram’da paylaşmak isterseniz ayrıca Instagram’ın filtrelerinden yararlanabilir ve paylaşımınızı daha güzel hale getirebilirsiniz.

Markalar İçin Boomerang

Markların sosyal medyaya verdiği önem bariz. Her ne kadar geri dönüşleri analiz edemeseler de sosyal medyada görsel reklam kullanıcı deneyimi için günümüzün en önemli çeşidi. Bunu bilen sosyal ağlarda görselliğe önem veren birçok proje geliştiriyor.

Instagram bu açıdan Snapchat‘le yarışır durumda. İki sosyal ağda gençlerin ilgisini çekmek ve platformlarını reklamcılar için vazgeçilmez kılmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin