Eğer haberleri ve makaleleri takip ediyorsanız internetin uçsuz bucaksız denizinde kafanız biraz karışmış olabilir. Popüler siteler her ne kadar güncel haberler hakkında yeterli olsa da çoğu kullanıcı için doyurucu olmuyor. Her zaman çoğu haber gözden kaçıyor veya güzel yazıları olan bir çok iyi yazar gözden kaçırabiliyoruz. Ancak tüm siteleri kendi başımıza takip etmemiz ve yazıları ilgili kategorilere göre incelememiz mümkün değil. Tamda Flipboard bunu sizin adınıza yapıyor. Peki Flipboard nedir , niye bu kadar tutuldu.

Flipboard Nedir

Flipboard sizin istediğiniz konularda güncel haberleri ve yazıları haber siteleri , bloglar , sosyal medya gibi mecralardan toplayarak size dergi biçiminde gösteren bir uygulamadır. Bu içerikler kategorilere ayrılmış biçimde görsel olarak çok şık bir şekilde özet yazı şeklinde kullanıcılara sunulur. Yazının tamamını okumak istediğiniz zaman yazının bulunduğu mecraya yönlendirir ve siz orada içeriğin tamamına ulaşırsınız.

Siteler , markalar ve yazarlar Flipboard üzerinden içeriklerini oluşturarak Flipboard’ı güncel ve ilgi çekici tutuyor karşılığında da reklamlarını yapıyorlar.

Flipboard’da tabletlerden ve akıllı telefonlardan uygulaması yardımıyla ulaşılabildiği gibi tarayıcı üzerinden de hem üye olarak hemde üye olmadan sitesinden ulaşılabilir.

Mike McCue, Evan Doll tarafından 2010 yılında kurulan Flipboard oldukça kısa sürede tutuldu ve popüler hale geldi. 500 milyondan fazla kullanıcı Flipboard uygulamasını indirmiş durumda. Aylık olarak 100 milyondan fazla kişi ise Flipboard’ı aktif olarak kullanıyor. 2010 yılında ortaya çıkar çıkmaz 10.5 milyon dolar gibi bir yatırımı hemen aldılar 2015 yılına kadarda 210.5 milyon dolar toplamda yatırım aldılar.

Flipboard Nasıl Kullanılır

Flipboard’ı sitesinden ücretsiz olarak üye olmadan haber akışını takip edebilirsiniz. Eğer kişisel ayarlarınızı oluşturmak veya uygulaması üzerinden kullanmak isterseniz ücretsiz olarak bilgilerinizle veya Facebook hesabınızla giriş yaparak kullanabilirsiniz. Flipboard’ı kullanmak tamamen ücretsiz.

Flipboard’ın iPhone telefonlar ve iPad tabletler için App Store’de uygulaması mevcut. Ayrıca Android telefonlar ve tabletler içinde uygulaması bulunuyor. Ancak Windows uygulaması mevcut değil. Tabi istediğiniz zaman istediğiniz tarayıcıdan sitesine girerek hesabınıza ulaşıp güncel yazıları görebiliyorsunuz.

Üyeliğinizi gerçekleştirip giriş yaptıktan sonra karşınıza ilgilendiğiniz temel konular soruluyor bunları atlayabilir veya cevaplayarak ilk deneyiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu bilgiler her zaman güncellenebilmekte. Flipboard üzerinden istediğiniz kategorilere ve beğendiğiniz markalara , sitelere veya yazarlara abone olup güncel yeni içeriklerinin önünüze gelmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca istediğiniz bir konuda arama yaptığınız zaman karşınıza o konu ile ilgili oluşturulan içerikler gelmekte eğer sizin için yeterli değilse daha fazla diyerek konu ile ilgili sosyal medyada bulunan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler YouTube kanalları , Google+ hesapları , Tumblr gönderleri , SoundCloud sesleri , Instagram hesapları , Facebook sayfaları , sitelerin RSS beslemeleri gibi oldukça çeşitlidir.

Bu muazzam bilgi kayakları istediğiniz konu hakkında sizi tatmin edecek seviyede. Eğer bir içeriği beğenir ve paylaşmak isterseniz hızlı bir şekilde Flipboard üzerinden Facebook ve Twitter‘da paylaşabilirsiniz.

Eğer bir siteye veya işletmeye sahipseniz Flipboard’da güncel yazılarınızla ilgili yazılar oluşturup insanların beğenisine sunabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin