Son yıllarda yükselen bir ivmeyle popüler hale gelen bir uygulama olan Hooked nedir merak ediyor olmalısınız. Hooked metin mesajlardan oluşan hikayelerin bulunduğu bir uygulama. İster hikaye yazabiliyorsunuz isterseniz de yazılanları okuyabiliyorsunuz. Yazılan her hikaye sohbet mesajları gibi yazılıyor ve yayınlanıyor.

Bu hikayeler oldukça çeşitli olsa da en popülerleri korku hikayeleri ve yetişkin hikayeleri. Bu yüzden Hooked küçük yaş kitlesi için uygun bir uygulama konumunda değil.

Aslında Hooke’da aşk , gizem , korku , komedi , gerilim , bilim kurgu , fantazi ve dram gibi çeşitli başlıklarda çeşitli hikayeler mevcut. Ancak en çok rağbet gören cinsel içerikli hikayeler ve korku hikayeleri ve bu hikayelerde içeriğin konusunda göre resimler bulunabiliyor.

Hooked Nedir

Prerna Gupta and Parag Chordia tarafından kurulan Hooked yayınlandığı 2015 yılında pek ilgi görmese de 2017 yılından beri hızlı bir büyüme yakaladı ve milyonlarca gencin ilgisini çekti. Uygulama 30 milyona yakın kişi tarafından indirilmiş durumda. Okuyucu kitlesinin çoğu 18 ile 24 yaş aralığında. 5 milyon dolardan fazlada yatırım almış durumda.

Hooked uygulaması hem Apple Store hem de Google Play‘den indirilebiliyor.

Günümüzde her şeye internetten ulaşabilirken artık eskinin gençler arasında anlatılan hikayelerinde bu uygulamayla internete taşındığını söyleyebiliriz.

Hooked Nasıl Kullanılır

Hooked kullanması oldukça kolay bir uygulama ancak alışması biraz zaman alabiliyor.

Uygulamayı başlattıktan sonra karşınıza ilk hikayeniz ve hikayenin ilk mesajı çıkıyor. Uygulamanın hikaye arayüzü Apple’ın mesajlaşma uygulaması yani iMessage arayüzüne çok benziyor. Hikayeler iki kişi arasında geçiyor ve altlarında isimleri mevcut. İlk mesajı gördükten sonra altta bulunan devam tuşuna basarak diğer mesajları da görmeye başlayabiliyorsunuz.

Hooked’da hikayeler siz devam ettikçe çözülmeye başlıyor bunun dışında size hikayeyle ilgili bir bilgi veya başlangıç özeti vermiyorlar.

Hooked Ücretleri

Hooked ücretsiz görünse de oldukça pahalı bir uygulama. Size ücretsiz kullanım bazında fazla özgürlük vermiyor ve kullanmaya başlamanızdan itibaren hikayenizin 30 mesaj sonrasında 45 dakika boyunca size mesaj göstermiyor.

Haftalık , aylık ve yıllık olmak üzere 3 farklı ödeme seçeneği mevcut. Haftalık 3 dolar aylık 8 dolar ve yıllık 40 dolarlık bir tarifesi mevcut. Her ne kadar gençleri hedefleseler de fiyatlandırma politikasında oldukça katılar.

Ödeme yaptıktan sonra artık sınırsız olarak hikaye okuyabiliyor veya kendi hikayenizi yazabiliyorsunuz. Ayrıca ödeme yaptığınız andan itibaren tüm hikayeleri görebilmekte ve okumak için seçim yapabilmektesiniz.

Eğer ödeme yapmayıp ücretsiz olarak kullanmaya devam etmeyi seçerseniz bildirimleri açtığınız taktirde uygulama hikayeyi okumaya devam edebileceğiniz zaman size bir bildirim gönderiyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin