Eğer Karaoke’den hoşlanıyorsanız Smule uygulamasını duymuş ve  Smule nedir diye merak ediyor olmalısınız.  Smule erişimi ve kullanması kolay bir sosyal müzik platformudur. Diğer insanlarla veya sanatçılarla Karaoke yapabilir isterseniz de kendi başınıza video klipler eşliğinde veya tek başınıza Karaoke yapabilmektesiniz. Aynı zamanda diğer insanların Karaoke çekimlerine de ulaşabilmektesiniz.

Smule Nedir

Smule’la uygulamaya giriş yaptığınız andan itibaren ücretsiz olarak şarkı söyleme yada müzik bilginiz olsun veya olmasın kolaylıkla şarkı söylemeye başlabiliyorsunuz.

Şarkı konusunda oldukça geniş seçenekleri bulunan Smule aradığınız tüm tarzdaki şarkıları size sunabiliyor. Ayrıca kendi telefonunuzdan şarkıda yükleyebilirsiniz.

Smule da kendi başınıza şarkı söyleyebilirsiniz. Eğer diğer insanlarla birlikte düet şarkı söylemek isterseniz onları kolaylıkla davet edebilmekte veya davetlerine katılabilirsiniz. İnsanlarla arkadaş olup birlikte şarkı söylemek uygulama üzerinden oldukça basitleştirilmiş durumda. Hatta çektiğiniz her videoyu uygulama üzerinden veya diğer sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Kendi siteleri üzerinde de uygulamada popüler olmuş videoları yayınlayıp diğer insanların izlemesine imkan veriyorlar.

Smule Nasıl Kullanılır

Smule kullanmak oldukça basit öncelikle uygulamayı Apple Store veya Google Play‘den telefonunuza indiriyorsunuz. Uygulamaya giriş yaptığınız zaman karşınıza üç farklı seçenek çıkıyor isterseniz Facebook veya Google üzerinden giriş yapabilir isterseniz direkt kendiniz uygulamaya kayıt olabilirsiniz.

Smule a giriş yapıp bilgilerinizi girip kendinize ait bir kullanıcı adı belirledikten sonra şarkı söylemek için karşınıza 3 seçenek çıkıyor. Bunlar solo yani tek başınıza şarkı söyleme , düet yani iki kişi karşılıklı şarkı söyleme yada grup olarak şarkı söyleme yani bu iki kişiden fazla kişi olarak şarkı söyleme seçenekleri. Bu seçeneklerden birini seçerek Karaoke’ye başlayabiliyorsunuz.

Solo bölümde şarkınızı seçip direkt kayıt ekranına geçebilirsiniz. Şarkınızı bitirdikten sonrada ses efektleriyle videonuzu daha güzel hale getirebilirsiniz.Bu çektiğiniz videoyu yayınlayabilir kaydedebilir hatta  sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Eğer düet veya grup seçeneklerinden birini seçerseniz sizden aylık bir ücret talep ediyorlar. Eğer ücret ödemeyip ücretsiz olarak devam etmek istiyorsanız diğer Smule kullanıcılarının başlattığı düetler karşınıza çıkıyor ve onların birine katılarak ücretsiz olarak onlarla birlikte düet performans sergiliyebiliyorsunuz.

Smule Verileri

Smule 2008 yılında Jeff Smith ve Ge Wang tarafından Amerika’da kurulduğundan bu yana oldukça popüler hale gelen bir müzik uygulaması oldu. 90 milyon dolara yakın yatırım toplayan Smule 120 milyon kez indirilmiş durumda. Şimdiye kadar 1 milyar şarkı kaydı yapılmış.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin