Ayfon 8 ve Ayfon 8 Plus

Ayfon 8 ve Ayfon 8 Plus 2017 yılında piyasaya sürülkdü. Karşımıza tamamı ile cam bir tasarımla çıkan modeller bize 64 ve 256gb hafıza seçenekleri veriyor. Altın, gümüş ve uzay grisi olmak üzere üç renk seçeneği sahip bu modeller ile birlikte görüyoruz ki Apple “Roze Altın” renginden vazgeçmiş durumda.

Apple’ın Ayfon 4 ve Ayfon 4s modellerinde kullanmış olduğu cam tasarıma bu modelleri ile birlikte geri döndü. Ön ve arka yüzeylerde tamamı ile cam tasarıma yer verilen modellerin yan yüzlerinde ise alüminyum şeritler kullanılmış durumda. Oldukça sık bir tasarıma sahip bu modeller suya ve toza karşı daha dayanıklı bir hale getirilmiş durumda.

Apple bu yeni cihazlar ile birlikte kullanıcılara sunmuş olduğu en önemli özellik hiç kuşku yok ki kablosuz şarj edilebilmesi. Cihazlarını kabloların kısıtlamasından kurtarmak isteyen Apple biraz geç de olsa sonunda kablosuz şarj edilebilen Ayfon’ları bizlere sundu. Cihazların kutusundan çıkmayan ve sonradan satın almanızı gerektiren kablosuz şarj platformu ile cihazınızı rahatlık ile şarj edebilirsiniz.

Ayfon 8 ve Ayfon 8 Plus Özellikleri

Retina HD ekranına True Tone özelliği ve geniş bir renk yelpazesi eklenen Ayfon‘lar size en güzel görseli sunmak için tasarlanmış durumda. True Tone özelliği ile ortam ışığına uyumlu bir konuma gelen beyaz dengesi sayesinde en iyi görüntüleme seçeneğine sahip oluyorsunuz.

Bunun yanında size sunulan geniş renk yelpazesi sayesinde her rengi ve görüntüyü en gerçekçi hali ile tecrübe etme imkânınız bulunmakta. Ayfon 8 326 ppi yoğunlukta ve 1334*750 piksel çözünürlükte, Ayfon 8 Plus ise 401 ppi yoğunlukta ve 1920*1080 piksel çözünürlüktedir.

12 MP’lik kamera kullanımına devam eden Ayfon artık daha hızlı ve daha büyük bir sensör kullanıyor. Yeni eklenen renk filtreleri, daha da derinleştirilmiş pikseller ve optik görüntü stabilizasyonu size görüntüleri en güzel şekilde yakalayabilme olanağı sağlamakta.
“Bir akıllı telefonda şimdiye kadar kullanılan en güçlü ve en akıllı çip” sloganıyla tanıttığı A11 Bionic çip ile Ayfon bize yüksek bir performans vaat ediyor. A11 Bionic 6 adet çekirdekten oluşmakta. Bu çekirdeklerden 4 tanesi yüksek verimlilik, 2 tanesi ise yüksek performansa sahip.

Ayfon’u kullanırken en yüksek güce ihtiyaç duyduğunuz anlarda ise CPU 6 çekirdeği aynı anda kullanarak size yardımcı oluyor. A11 Bionic yüksek performanslı ve verimli çipleri arasında görev dağılımı yapıyor bu da gücünü akıllı bir şekilde kullanması sağlıyor. A11 Bionic’in yüksek verimli çekirdekleri %70’e kadar, yüksek performanslı çekirdekleri ise %25’ kadar A10 Fusion’dan daha hızlı konumda.

A11 Bionic çip sayesinde artırılmış gerçeklik platformunu kullanan oyun ve uygulamalar da performans doruk noktasına ulaşmakta.

Görsel ve performans anlamında yenilikler ile karşımıza gelen bu Ayfon’ların adlandırılması konusunda bazı soru işaretleri oluştu. Önce bir model çıkartıp bir sene sonra ufak rötuşlar ile “S” sürümlerini bize sunmasına alışmıştık Apple’ın. Bu sefer “S” sürümlerini atladı ve doğrudan “8” olarak karşımıza çıkarttı. Yine de bu modeller bir önceki sürümün “S”leri mi yoksa yepyeni modeller mi kafalarda soru işareti olacak gibi.

Ayfon 8 ve Ayfon 8 Plus Fiyatları

4.7 inç ekrana sahip model olan Ayfon 8 fiyatı Türkiye’de 64 GB’lık modeli 4.200 TL , 256 GB’lık modeli ise 5.000 TL’den satışta.Yurt dışı fiyatları ise 64 GB’lık modeli 700 Dolar yani güncel kurlarla 2625 TL (kur 3,75 alınmıştır) , 256 GB’lık modeli ise 850 Dolar  yani 3187 TL ile satıştadır.

5.5 inç ekrana sahip model olan Ayfon 8 Plus fiyatı ise Türkiye’de 64 GB’lık modeli 4.800 TL , 256 GB’lık modeli ise 5.600 TL’den satışta.Yurt dışı fiyatları ise 64 GB’lık modeli 800 Dolar , 256 GB’lık modeli ise 950 Dolar şeklindedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin