Ayfon SE Apple’ın Ayfon 5’e olan ilginin çokluğu nedeniyle çıkardığı bir modeldir. Apple Ayfon SE modelini Ayfon 5 görünüşünde ve daha üstün özelliklerde 2016 yılında piyasaya sürdü. Ayfon SE küçük ekranlı olmasının yanında özellikleriyle tam bir fiyat performans ürünü.

Ayfon SE

Ayfon 5 serisinden sonra ekran boyutlarını büyütmekte karar kılmış ve 4.7 ile 5.5 inç ekrana sahip 6 serisiyle karşımıza çıkmıştı.

Bu yeni modeller kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarmış olsa da 4 inç ekrana sahip modellerin taraftarları da hala bulunmaktaydı. Bunun üzerine Apple tanıtmış olduğu Ayfon 6s modelinden sonra karşımıza Ayfon SE modeli ile çıktı. 4 inç ekrana sahip bu model Ayfon 6s’in 3D touch özelliği dışındaki bütün özelliklerine sahip durumda.

4 inç ekran boyutunu sevenlere yüksek performans vermek için üretilmiş bir telefon.

Gümüş, altın, uzay grisi ve roze altın renk yelpazesi ile karşımıza çıkan SE’nin 32 ve 128 GB’lık iki modeli bulunuyor.İlk çıktığı yıllar 16 Gb ve 64 GB’lık modeli ile satışta olan Ayfon SE şuanda Apple’ın sitesinde sadece 32 ve 128 olarak satılıyor.Ancak 16 ve 64 Gb’lık modelini diğer satıcılardan almak mümkün. Alüminyumdan üretilen ve pürüzsüz bir yüze sahip olan SE oldukça hafif bir telefon, elinize de güzel bir şekilde oturmakta ve size rahat bir kullanım imkanı sunmaktadır.

Ayfon SE Özellikleri

Tıpkı Ayfon 6s’de olduğu gibi Ayfon SE’de de A9 çip bulunmakta. Bu çip sayesinde SE size olağanüstü bir hız ve duyarlılık performansı sunmaktadır. Sahip olduğu yüksek grafik performansı sayesinde ise favori oyun ve uygulamalarınız yüksek bir görüntü kalitesi ile karşılaşacaksınız.

A9 çipte tümleşik olarak bulunan M9 yardımcı hareket işlemcisi adımlarınızdan kat ettiğiniz mesafeye kadar her bilginin notunu tutmak üzere tasarlandı. Bunun yanı sıra “Hey Siri” özelliği sayesinde telefonunuza elinize almadan birçok işlemi kolaylık ile yapmanız mümkün.

326 ppi yoğunlukta ve 1136*640 piksel çözünürlükteki Retina ekran 800:1 kontrast oranına sahip. 4 inçlik bu ekran parmak izine dayanıklı ve yağ tutmayan bir kaplamaya sahip. Yüksek grafik performansına sahip olan Ayfon SE ile favori oyun ve uygulamalarınızda zengin ve etkileyici görüntülere sahip olacaksınız.

Ayfon SE 12 MP’lik bir kamera sahip olarak çıkıyor karşımıza. Kullanılan pikseller ve renk filtreleri ile net, detaylı ve canlı renklerden oluşan fotoğraflar çekebilirsiniz.

Live Photos özelliği ile fotoğraflarınıza ses ve hareket katabilirsiniz. Bu özellik ile çekmiş olduğunuz fotoğrafların üzerlerinde dokunduğunuz anda hemen öncesinde ve sonrasında yaşanan anları görebilmeniz mümkün hale gelmiştir.

Bunun Yanında saniye de 60 kare 1080p HD ve saniye de 30 kare 4K videolar çekmeniz de mümkün. 12 MP’lik kamera size ağır çekim ve hızlı çekim videolar çekme imkanına sunmaktadır.

Bir önceki sürümlere göre daha da hızlı bir konuma gelmiş olan Touch ID parmak izinizi oldukça hızlı bir şekilde okuyarak Ayfon’nunuzun kilidini açıyor.

Ayfon SE’nin Lityum İyon pili size 3G ile 14 saate kadar konuşma olanağı sağlıyor. 3G ile 12 saate 4G ve Wi-Fi ile ise 13 saate kadar internet kullanımı yapmanız mümkün.

Ayfon SE Fiyatları

İlk piyasaya çıktığında Amerika’da 16 GB modeli 399 dolar 64 GB lık modeli ise 499 dolar fiyat etiketiyle satışa çıktı.Türkiye’de ise 16 GB model için 2.000 TL ve 64 GB’lık model 2.400 TL fiyatla satışa başladı.

Şu anda ki Ayfon SE fiyatı Türkiye Apple mağazasında şu şekilde

32 GB Ayfon SE
2.149,00 TL
128 GB Ayfon SE
2.749,00 TL

Yurt dışı fiyatları ise

32GB Ayfon SE
$349.00
128GB Ayfon SE
$449.00

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin