Busuu Nedir

Türkiye piyasasına yeni yeni giriş yapan ve reklamları yayınlanan Busuu nedir merak ediyorsunuzdur. Busuu dünya çapında kullanımı olan akıllı telefonlar ve internet sitesi aracılığı ile yabancı dil öğrenmemizi sağlayan bir dil sosyal ağ uygulamasıdır.

İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Rusça, Çince, Portekizce, Lehçe, Türkçe ve Arapça olmak üzere toplamda 12 dil öğrenebilme seçeneği sunan bu uygulamaya akıllı telefonlarımızın mağazalarından ücretsiz bir şekilde sahip olabilir ya da internet sitesi aracılığı ile kolay bir şekilde dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

2008 yılında yayınlanan Busuu 9 yılda 70 milyon üyeye ulaşmış durumda.

İnternetin günlük hayatlarımızın önemli bir noktasında bulunduğu tartışmasız bir gerçek. Hemen her işimizi rahat bir biçimde internet aracılığı ile kolaylıkla yapabilmekteyiz. Üstelik internetin telefonlarımıza girmesi ile birlikte de artık nefes almak kadar kolay bir hal almış durumda. Telefon ve internetin bu uyumu üreticilerin bu alanda uygulamalar yapması adına iştahı kabartmaya başladı.

İnternet sayesinde her türlü bilgiye ulaşırken bu bilgiler yabancı kaynaklı da olabiliyor. Zaten iş hayatlarımızda sosyal hayatlarımızda kısacası yabancı dilin her alanda işimize yaradığı gerçeği tartışılmaz. İnternet siteleri, akıllı telefonlar, yabancı dil üçgeni ise Busuu sayesinde tek bir noktada buluşmuş durumda.

Busuu ellerimizden düşürmediğimiz akıllı cihazlarımızdan ve bilgisayarımızdan rahatlıkla yabancı dilimizi geliştirebilmemiz ya da temelini oluşturmamızı sağlamak adına bize güzel bir kapı aralamış durumda. İnsanların zorlanmadan, keyif alarak ve çok fazla para harcamaya gerek duymadan dil öğrenebileceği fikri ile yola çıkan üreticiler bize bu imkânı sunmuş durumda. Uygulamaya Google , Facebook hesaplarımız ya da mail adresimiz ile üye olduktan ve öğrenmek istediğimiz dili belirledikten sonra eğitimimize başlayabiliriz.
Busuu uygulama içinde iki çeşit abonelik tarzı sunmaktadır.

İsterseniz ücretsiz abonelikten yararlanarak uygulamanın A1, A2, B1, B2 dil seviyeleri dersleri, bilgi kartları ve seyahat esnasında işinize yarayacak olan pratik bilgiler derslerini görebilir ve kendi yabancı dil alt yapınızı oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra işe hesabınızı aylık ücretler karşılığında Premium seviyeye taşıyarak daha fazla olanaktan yararlanabilirsiniz.

Busuu Premium Nedir

Öncelikle Premium aboneliği üç seçenek şeklinde değerlendirebiliyorsunuz. Bir aylık aboneliği 25,70 TL karşılığında, 6 aylık aboneliği 89,99 TL karşılığında, 1 yıllık aboneliği ise 104,99 karşılığında satın alabilirsiniz. Aboneliğinizi iptal etmek istediğiniz zaman ise sebep ne olursa olsun bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Premium’un bize sağladığı en önemli özelliklerden birisi öğrenmiş olduğumuz dili konuşarak pratik yapma fırsatı yaşamamız. Örneğin İspanyolca öğrenmeye başladıysa ana dili İspanyolca olan kişiler ile konuşarak pratik yapma şansı elde ediyoruz. Böylelikle hem dili öğrenme hızımızı arttırmış oluyoruz hem de yeni arkadaşlar edinip yeni kültürler tanıma fırsatı yaşıyoruz.

Uygulamada derslere dahil olabilmemiz için cihazımızın internete bağlı olması gerekmektedir. Eğer Premium üyeliğiniz varsa uygulamadaki dersleri indirme ve çevrimdışı modda istediğiniz zaman istediğiniz yerde derslerinize ulaşabilirsiniz.

Normal üyelikte 12 dile tam olarak erişim olmazken Premium üyelikte bu 12 dile tam erişim söz konusudur. Böylelikle 12 dil arasında istediğiniz bir dile ya da isterseniz hepsine rahatlıkla ulaşabilir ve yabancı dil hakimiyetinizi arttırabilirsiniz.

Premium ile çeşitli dil bilgisi alıştırmaları yaparak yabancı dil temelinizin sağlamlığını arttırabilirsiniz. Kelime çalıştırıcısı sayesinde ise kelime haznenizi rahatlıkla genişletebilirsiniz.

Premium üyeliğin sağlamış olduğu en önemli özellik belki de bize sunduğu kısa sınavlar ve sonuçlarına göre verecek oldukları sertifikalardır. Busuu’nun McGraw-Hill Education ile yapmış olduğunu anlaşma sonucunda size sunduğu sınavların sonuçlarına göre sertifika sahibi olabilirsiniz.

McGraw-Hill Education Nedir

McGraw-Hill Education öğrenciler dil öğrenmeye teşvik etmek ve öğrendikleri seviyelerde başarılı olduklarını tasdikleme imkânı sunan resmi bir sertifikalandırma sistemidir. Bu sistem sayesinde kişinin Ortak Avrupa Dil Referans Sistemi(CEFR)’ in seviyeleri olan A1, A2, A3, A4 kademelerindeki hakimiyeti ölçülür ve resmi bir sertifikaya sahip olmaları sağlanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin