Eğer Facebook kullanıyorsanız Facebook beğenileri gizleme konusunda ihtiyacınız olma ihtimalide çok yüksek.

Facebook beğenileri Facebook kullanmanın vaz geçilmez bir parçası.Kendi zevklerinize ve ilgi alanlarınıza göre açılmış binlerce sayfa , oluşturulmuş mekan sayfaları , eklenmiş müzikler kısacası her alanda beğenebileceğiniz bir şeyler mevcut.Bazen bu beğendiklerinizi diğer insanların bilmesini istemediğiniz zevklerinizi yansıtabiliyor.

Örneğin bir erkek sevimli kedi sayfalarını veya hobilerini diğer arkadaşlarından yada bir öğrenci gittiği mekanları ailesinden gizlemek isteyebilir. Sonuçta sizin kişisel zevkleriniz diğer arkadaşlarınızla ve tanıdıklarınızla ortak zevkler olmayabilir.Ve insanlar kendi zevklerini yansıtmayan şeylere ön yargıyla yaklaşabilmekte.

Bu gibi durumlardan kaçınmak ve beğenilerinizi gizlemek için Facebook’un Facebook beğenileri gizleme özelliği mevcut.Ancak Facebook’a biraz olsun aşinaysanız sürekli değişen gizlilik ayarları biraz kafanızı karıştırabilir. Facebook beğenilerin gizliliğini düzenlemek için vereceğimiz adımları izlemeniz yeterlidir.

Facebook Beğenileri Gizleme

Facebook’ta beğenileri gizlemek aslında oldukça basittir.

  • Öncelikle oturum açıp profilinize gitmeniz gerekmektedir.Bunun için giriş yaptıktan sonra sağ üst bölümdeki ana sayfa yazan yerin yanındaki isminize tıklamanız gerekiyor.
  • Tıklama işleminizi gerçekleştirdikten sonra karşınıza Zaman Tüneli, Hakkında, Arkadaşlar, Fotoğraflar, Diğer, yazan bir menü çıkacaktır.O menüden Diğer yazan yere tıklayın.
  • Diğer yazan yere bastıktan sonra diğer menülerden oluşan bir liste açılacaktır.O listeden Beğeniler yazan yeri bulun ve üzerine basın.
  • Daha sonra karışınıza tüm beğenilerinizden oluşan bir sayfa çıkacaktır.Burada beğendiğiniz ne varsa görebilmekte ve düzenleyebilmektesiniz. Bu sayfada beğeni kategorisinde bulunan sağ en üsteki kaleme basınız.Kalemin üzerine gelince Yönet yazan bir yazı belirecektir.
  • Kaleme bastıktan sonra karşınıza açılır bir menü gelecektir.O menüden Beğenilerin Gizlilik Ayarlarını Düzenle yazan yere basınız.
  • En son aşamada ise karşınıza beğeni kategorileri gelecektir bu kategorilerden hangisinin kim tarafından görüleceğini belirleyebilirsiniz.Bunun için düzenlemek istediğiniz beğeni kategorisinin yanında bulunan küçük dünya işaretine tıklayın ve açılan bölümden kimlere gözüküp kimlere gözükmeyeceğini belirleyin.

    Menüde herkese açık derseniz arkadaşınız olsun veya olmasın herkes beğenilerinizi görecektir.Arkadaşlarınız derseniz arkadaşlığını kabul ettiğiniz tüm arkadaşlarınız görecektir.Sadece ben derseniz kimse beğenilerinizi göremeyecektir.Özel alandan ise daha önce belirlediğiniz Facebook arkadaş guruplarına gözüküp gözükmeyeceğini ayarlayabilirsiniz.

Facebook Beğeni Grupları

Facebook’ta Filmler, Televizyon, Müzik, Kitaplar, Spor, Takımları, Restoranlar, Hobiler, Spor , Yemekler , Giyim gibi birçok beğeni grubu mevcut bunların üste anlattığımız yöntemle görünürlüklerini düzenleyebilirsiniz ancak beğendiğiniz her bir beğeniyi farklı insanlara gizleyip gizleyemeyeceğinizi seçemiyorsunuz.

Bu yüzden beğenilerinizin gizliliğini Facebook’un belirlediği beğeni gruplarına göre düzenlemeniz gerekmektedir.

Tek tek beğeni gizleme henüz mevcut olmasa da Facebook her gün farklı bir özellikle karşımıza çıktığı için ileride düzenleme imkanına sahip olabilirsiniz.Eğer farklı gizlilik seçeneği mevut olursa sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Facebook’la İlgili Diğer Yazılarımız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin