Twitter Hesabı Açmak

Twitter şuanda dünyada en popüler sosyal ağlar arasındadır.Bu kısa mesaj göndermenizi sağlayan sosyal ağ hizmetini kullanan aylık 328 milyon aktif kullanıcı vardır.Bu kullanıcılar aylık 500 milyon Tweet yolluyor.

Twitter Türkiye’de de ilk günden itibaren hem kişisel hemde sosyal medya için popüler olarak kullanılan bir sosyal ağ konumunda , öyle ki Türkiye’de Twitter kullanımı milyonları buluyor.Eğer Twitter’a kayıt olmak istiyorsanız Twitter’a Kaydolmak kullanmak kadar basit.Size nasıl kayıt olabileceğinizi adım adım anlatmak istedik.

Twitter’a iki türlü kayıt imkanınız mevcut.Birincisi bilgisayarınızdan Twitter’ın internet sitesinden veya ikincisi ise akıllı telefonlarınızdan Twitter’ın uygulaması yardımıyla kayıt olabilirsiniz.Hangisini seçerseniz seçin oluşturduğunuz hesabınızla hem telefondan hem de bilgisayarınızdan Twitter’a giriş yapabilirsiniz.T witter’a kayıt işlemi de, kullanımda tamamen ücretsizdir.

Bilgisayardan Twitter’a Kaydolma

Twitter’a bilgisayardan direkt Twitter’ın sitesi üzerinden kayıt olabilirsiniz.Bu linkten kayıt olma formuna ulaşabilirsiniz.Yada sitesine giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.Bu ekranda sağ üst bölümde bulunan Kaydol yazısına basarak Twitter hesabı açmak için kayıt işleminizi başlatabilirsiniz.

1

Kayıt olma ekranına ulaştıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir form çıkacaktır.Bu formadaki boş alanları istenen bilgilerle doldurmanız gerekmektedir.

Ad ve Soyadı

Twitter’da kendi adınız ve soyadınızla paylaşım yapabildiğiniz gibi adınızı ve soyadınızı gizleyerek anonim olarak da yatın yapabilmektesiniz. Twitter ortaya çıktığından beri anonim olarak kullanım şekli mevcut ve oldukça yaygındır.

Eğer gerçek isim ve soy isminizi vermek istemiyorsanız bu bölüme farklı bir şeyler yazabilirsiniz.Kayıt işleminden sonra buraya yazdığınız bilgileri istediğiniz zaman değiştirebilmektesiniz.

Telefon veya E-posta

Twitter’a hem telefonunuzla hemde email adresinizle de bağlanabiliyorsunuz. İkisinden birini seçtikten sonra boş alana yazın. Seçeceğiniz telefon veya maile onay kodu yollanacağı için gerçek bilgi vermeniz gerekmektedir.

Şifre

Şifre bölümüne uzun , küçük büyük harf ve rakam içeren bir şifre giriniz.Eğer basit ve bulunması kolay bir şifre seçerseniz çalınma ihtimali oldukça yüksektir.Twitter her ne kadar popüler bir sosyal ağ olsa da hesap çalınması açısından oldukça yüksek oranlara sahiptir.

Tüm alanları doldurduktan sonra Kaydol yazısına basınız.

2

Eğer formu başarıyla doldurduysanız kaydola bastıktan sonra karşınıza telefonla kayıt oluyorsanız ayrı maille kayıt oluyorsanız ayrı ekran çıkacaktır.Telefonla kayıt işlemi gerçekleştirdiyseniz yukarıdaki gibi ekranla karşılaşırsınız.Bu bölümde ilk forma yazdığınız telefon numarasına SMS’le gönderilmiş kodu girmeniz istenir.SMS’de yazan doğrulama kodunu boş alana yazarak Onayla yazısına basınız.

Eğer kendi telefon numaranızdan farklı bir telefon numarası yazdıysanız altta bulunan Telefon numarasını düzenle yazısına basarak tekrar form doldurmadan hızlıca telefonunuzu düzenleyebilirsiniz.

Eğer mail adresinizle girdiyseniz yukarıdaki gibi bir bölüm açılacaktır.Bu bölümde sizden telefon numarasını isteyecektir.İsterseniz telefon numarasını da verebilirsiniz ancak herhangi bir zorunluluğu bulunmadığı için hemen altta bulunan küçük yazıyla yazılmış Geç yazısına basınız.

Sizden bu aşamada veya sonraki aşamada  telefonla kayıt işleminde olduğu gibi mailinizi onaylamanız istenmeyecektir.Maille kayıt oluyorsanız mailinize onaylamak için bir mail gönderilmiştir onu açıp içindeki onayla yazısına basınız.Bu işlemi istediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz.

3

Sonraki adımda sizden kullanmak istediğiniz kullanıcı adınızı isteyen bir bölüm açılacaktır.Kullanıcı adınız diğer insanlar tarafından size yorum yaparken veya direkt ulaşmaya çalışırken kullanılacağı için önemli bir etkendir.

Kullanıcı adınızı seçerken dikkat çekici , kolay akılda kalıcı ve sizi yansıtan bir isim olmasına özen gösterin.Seçtiğiniz kullanıcı adı ne olursa olsun sonra değiştirebileceğiniz için bu adımda fazla vakit kaybetmenize gerek yok.Eğer isterseniz kutunun hemen altında Twitter’ın size öneride bulunduğu kullanıcı adlarından birini seçebilirsiniz.

Bu adımdan sonra kayıt işleminizi gerçekleştirmiş oluyorsunuz.Karşınıza çıkacak ekranlar size Twitter’ı tanıtan ve yönlendiren ekranlar olacaktır.Sürekli devama basarak bu bölümleri geçebilirsiniz.

Ancak kayıt işleminden sonra karşınıza aşağıdaki gibi mail adreslerinizi Twitter’a bağlamayı isteyip istemediğinizi soran bir aşama çıkacaktır.

Bu aşamada Gmail veya Outlook mail adresiyle iletişim kurduğunuz kişilerin Twitter adreslerine hızlıca ulaşıp onları takip etmek istiyorsanız mail adreslerinizi Twitter’a hızlıca bağlayabilirsiniz.Bunu yapmak için seçiminizi yapın ve sağ üst bölümde bulunan kişileri aktar yazısına basınız.

Açılan ekrandan mail adreisiniz ve şifresiyle giriş yaparak kişileri Twitter’a aktarmış olacaksınız.Eğer istemiyorsanız Hayır Teşekkürler yazısına basarak bu aşamayı geçebilirsiniz.

 

Telefondan Twitter’a Kaydolma

Elbette bilgisayarınızdan kayıt olur gibi telefonunuzdan herhangi bir Web tarayıcısını açarak aynı aşamalarla kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.Telefondan kayıttan maksadımız Twitter uygulamasından kayıt işleminizi gerçekleştirmenizdir.Bu şekilde bir işlem için öncelikle Twitter uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.

Twitter uygulamasını telefonunuzdan uygulama mağazasından ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Eğer indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız Android telefon kullanıyorsanız bu linkten , iOs yani iPhone telefon kullanıyorsanız bu linkten ve Microsoft telefonlar için bu linkten Twitter uygulamasını indirebilirsiniz.

1

Uygulamayı indirip açtıktan sonra karşınıza böyle bir bölüm çıkacaktır.Bu bölümde adınızı ve soyadınızı yazarak kayıt işleminize başlıyorsunuz.İsterseniz üste bilgisayardan kayıt olurken açıkladığımız gibi gerçek bir isim soy isim yazmadan devam edebilirsiniz.İsim ve soy ismi yazdıktan sonra Sonraki yazan yere basınız.

2
Ad ve soyadı yazdıktan sonra diğer aşamada sizden telefon numaranızı girmeniz istenir telefon numarasıyla katı olmak istemiyorsanız sağ altta bulunan e-posta ile kayı seçeneğini seçip e-postanızı yazınız.Telefonla kayıt olmak istiyorsanız açılan bölüme telefon numarasını girip Sonraki yazan yere basınız.

3
Telefon numaranızı yazıp devam ettikten sonra size onaylama kodu içeren bir SMS gönderilecektir.Bu mesajda yazan onay kodunu açılan bölüme yazınız.Eğer e-posta ile giriş yapıyorsanız bu bölüm açılmayacaktır ve mailinize gönderilen onay mailini istediğiniz zaman onaylayabilirsiniz.

4
Diğer aşamada sizden hesabınız için bir şifre oluşturmanızı isteyen bir bölüm açılacaktır. Buraya giriş yaparken kullanacağınız şifrenizi yazınız.Yazının başında açıkladığımız gibi şifrenizi zor seçmeniz gerekmektedir.

5
Eğer telefonla değil e-postanızla kayıt işleminizi gerçekleştirdiyseniz karşınıza sizden telefonunuzu girmenizi isteyen bir ekran çıkacaktır ancak telefonunuz şart olmadığı için bu aşamayı geçebilirsiniz.Ancak hem e-pstanızla hemde telefonunuzla kayıt olmak istiyorsanız telefonunuzu yazıp onaylayabilirsiniz.Bu aşamayı geçmek için sol altta bulunan şimdi değil yazan yere basınız.Size eminmisiniz diye tekrar soracaktır , emniim yazan yere basınız.

6
En son aşamada sizden kullanıcı adı isteyecektir.Bir kullanıcı adı belirleyip bu alana giriniz.İsterseniz kendiniz belirlemeyip Twitter’ın size önerdiği kullanıcı adlarından birini seçebilir isterseniz de daha sonra belirlemek için şimdi değil yazısına basarak kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.Her halükarda devam ettikten sonra kayıt işleminiz bitecek ve üyeliğiniz gerçekleşecektir.

Twitter’la İlgili Diğer Yazılarımız

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin