Flipagram Nedir ?

Flipagram, kısaca eski veya yeni fotoğraflarınızı ve videolarınızı slayt gibi düzenleyip  seçeceğiniz bir müzikle beraber yayınlamanızı sağlayan mobil uygulamadır.Bu birbiri ardına gelen fotoğraflar ve videolar müzikle birleşince kısa film etkisi yapmakta.

Yaptıklarımızı, gördüğümüz ve gezdiğimiz yerleri, yediğimiz yemekleri, evcil hayvanlarımız ile olan oyunlarımızı kısacası yaşadığımız her anı insanlar ile paylaşmadan duramaz bir hale gelmiş durumdayız. Bunu bir fotoğraf karesiyle ya da o anın kısa bir videosu ile yapıyoruz. Bir yandan insanlar ile yaptıklarımızı paylaşırken bir yandan da sosyal mecrada kendi anılarımızı biriktiriyoruz.. Flipagram ise Çekmiş olduğumuz fotoğraflar ve videolara sevdiğimiz şarkıyı eklememizi sağlayan, üzerine notlar yazma olanağı veren, filtreler ile renklendirebildiğimiz mobil uygulama. Android veya iOs uygulamasını indirebileceğimiz Flipagram ile anılarımızdan oluşan güzel klipler oluşturabilir, bu klipleri insanlar ile paylaşabilirsiniz. Yaratmış olduğunuz klipleri sadece uygulama içinde değil, aynı zaman Instagram , Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde de paylaşabilirsiniz. İsterseniz bu klipleri telefonunuza da kaydedebilirsiniz.

Flipagram, e-posta’yla bile düzenlediğiniz slaytlarınızı paylaşmanıza izin veren bir platformken gün geçtikçe bu üretilen içeriği kendi uygulamaları içinde tutup diğer sosyal ağlardaki gibi kendi kullanıcı kitlesini oluşturma düşüncesinde.

Flipagram ile Neler Yapabiliriz ?

Çekmiş olduğunuz fotoğraflarınızdan beğendiklerinizi bir araya getirerek çeşitli filtreler uygulayıp isterseniz üzerine küçük notlar düşerek kendinize anılarınızdan oluşan bir kolaj düzenleyebilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz bu kolajın üzerine sevdiğiniz, beğendiğiniz ya da fotoğraflar ile uyumlu olduğunu düşündüğünüz bir şarkıyı ekleyerek kendi anılar klibinizi oluşturup, bu klibi arkadaşlarınız ve takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Çektiğiniz videolarınız ya da o an çektiğiniz bir video üzerinde yapacağınız oynamalar ve ekleyeceğiniz şarkılar ile yaratıcı, eğlenceli ve ilgi çekici kliplere sahip olabilirsiniz. Oluşturduğunuz klipleri paylaşırken uyumlu bir etiket ekleyebilir ve videonuzu bir kategori içine sokabilirsiniz. Ayrıca Flipagram’ın popüler meydan okuma etiketlerini kullanarak bu kategorilere uygun klipler oluşturabilirsiniz. Böylelikle daha fazla kişiye ulaşmış olup beğeniler alarak popülerliğinizi artırmış olursunuz hem de bir yarışmanın içindeymiş gibi hissederek keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Ne kadar çok ilgi çekici ve yaratıcı klipler ortaya koyarsanız öne çıkmanız o kadar hızlı olacaktır. Unutmadan, eğer yaratmış olduğunuz klipleri paylaşırken #flipagram etiketini kullanırsanız, Flipagram’ın resmi hesabından çeşitli özellikler kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Flipagram Nasıl Kullanılır ?

Akıllı telefonunuza indirmiş olduğunuz uygulamada hesap oluşturmak oldukça kolaydır. Uygulamayı açtıktan sonra sağ üst köşede bulunan kaydol kısmından kullanıcı adınızı seçip kayıt olabileceğiniz gibi Facebook hesabınızla da bağlantı kurabilirsiniz.
Klibinizi oluşturmak için uygulamanın alt kısmındaki “+” simgesine dokunmanız gerekir. Bu simgeye dokunduktan sonra isterseniz arşivinizden alacağınız isterseniz o an çekeceğiniz fotoğraf veya videolar ile klibinizi oluşturabilirsiniz. Bu ekran üzerinde bulunun simgeler sayesinde klibinizin efeklerini ayarlayabilir, hızını ve süresini şekillendirebilirsiniz. Bir sonraki adımda klibinizin üzerine isterseniz çizim yapabilir isterseniz yazı yazabilirsiniz. Aynı zamanda da klibiniz bir ön izlemesini yapıyor olacaksınız. Bu adımda müzik ekleme işlemenizi de gerçekleştireceksiniz. Eklediğiniz parçanın klibin başında ya da istediğiniz bir saniyesinde başlatma gibi bir seçeneğiniz de bulunmaktadır. Bu işlemleri de gerçekleştirdikten sonra son adıma geçmiş olacaksınız. Burada istediğiniz etiketleri klibinize ekleyip, bir arkadaşınızı veya bir sayfayı klibinize etiketleyebilirsiniz. Daha sonrasında ise klibinizi isterseniz sadece uygulama içinde isterseniz Instagram ve Facebook ile birlikte paylaşabilirsiniz.

Flipagram Verileri

Kurulduğu günden beri güzel bir ivme ile büyüyen şirket geçtiğimiz şubat ayında Çinli şirket Toutiao‘ya satıldı.Satış rakamı açıklanmasada yüksek bir seviyede olduğu düşünülüyor.Aynı şirket Flipagram’dan sonra Kasım aynda Musical.ly’yi 800 milyonla 1 milyar dolar arası bir değere aldığı açıklanmıştı.Flipagram satın alınana kadar farklı turlardan 70 milyon dolar yatırım almış. Flipagram satın alınmadan önce 200 milyon kullanıcı ve günlük 4 milyar izlenmeye ulaşmış durumdaydı ayrıca 42 çalışanı bulunuyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin