Tinder bir nevi çöpçatanlık yapan insanların yeni insanlarla tanışıp konuşup buluşmasını sağlayan yeni nesil bir bir buluşma uygulamasıdır. Tinder’i diğerlerinden ayıran  sahte hesapların çok az olması, insanları eşleştirmedeki başarılı algoritması , sadeliği ve kolay kullanımıdır. Tinder sizin tercihlerinize göre istediğiniz tarz insanları buluşabilme ihtimaliniz olabilecek şekilde size gösterir.Öncelikle uygulamaya girdiğiniz zaman konumunuz ve tercihleriniz sistem tarafından algılanır , daha sonra bu tercihlere ve konumunuza göre benzer tercihlerde konumda olan kişiler size gösterilir.Aynı anda size gösterilen kişilere sizin profil ve bilgileriniz gösterilir.Eğer iki tarafta birbirlerinin profilini beğenirse buna eşleşme denir ve karşı tarafla ortak bir görüşme yapabilirsiniz.

Yaş Aralığı
Görüşme yapmak istediğiniz kişilerin yaş aralığını seçebilir ve o yaş aralığında profil gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

Cinsel Tercih
Tinder farklı cinsel tercihleri kabul etmektedir.Bu seçeneği düzenleyerek farklı tercihlerinize göre aynı tercihlerde insanlarla eşleşebiliyorsunuz.

Konum
Konumunuz sitem tarafından belirlenir ve eğer etrafınızdaki insanlar yakın mesafe seçerse size yakın kişilerle eşleşme olasılığınız artar.

Mesafe
Bulunduğunuz konumdan ne kadar bir mesafe içinde insanlarla tanışmak istediğinize göre o mesafe çapındaki profillere ulaşabilirsiniz.

Tinder Kullanımı

Seçimlerinizi seçtikten sonra size gösterilen profilleri sola doğru kaydırarak ilgilenmediğinizi sağa doğru kaydırarak da ilgilendiğinizi gösterebilirsiniz. Eğer sizin profilinizde karşı tarafa gösterilir ve beğenilirse eşleme sağlanır.Bu beğenme esnasında birinin profil fotoğrafına dokunarak onun hakkında daha fazla ayrıntıya ulaşabiliyorsunuz.Eğer o kişiye normalden daha fazla ilgi duyduysanız profilinde bulunan mavi yıldıza dokunabilirsiniz.

Aslında Tinder nedir’in kesin bir açıklaması yok çünkü uygulamayı bir çok şekilde kullanabiliyorsunuz.İnsanları tanışıp görüştürmek amacı ve stratejisi olsa da insanlar real hayatta buluşma yapmadan sadece internette konuşma maksatlı da kullanabiliyor.Tinder bu şekilde bir kullanımı istemiyor ve kullanıcılarının buluşmasını teşvik ediyor.

Tinder Nasıl Kuruldu

Tinder 2012 yılında Sean Rad, Justin Mateen öncülüğünde Jonathan Badeen ve Whitney Wolfe’le birlikte kuruldu. Whitney Wolfe belli olmayan bir nedenden şirketten ayrılıp Tinder’e dava açtı.Dava daha sonra tarafların anlaşmasıyla bitirildi.Whitney Wolfe rakip bir uygulama olan Bumble’ı piyasaya sürdü.

Tinder web sitesi ilk hali

 

Tinder Verileri

Tinder şuanda 100 milyondan fazla indirilen ve 50 milyon aktif kullanıcısı olan bir uygulama.2017 yılına girildiğinde iTunes’da en çok kazanan ilk 10 uygulamanın içinde yer almaya başladı.Tinder bu güne kadar 20 milyardan fazla eşleşme sağlamış.Günlük yapılan eşleşmeler 20 milyondan fazla.196 ülkeye hizmet veriyor.Piyasa değeri 3 milyar doları aşmış durumda.

Firstartup

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin