Samsung uzun süredir katlanabilir telefonlar için Ar-Ge çalışmalarını yürütüyordu.Ancak katlanabilir telefonlarda beraberinde yeni problemleri getirdi. Bunlardan en büyüyü telefonun katlanmasından doğan hasar.Telefonlar katlanınca katlama bölgesinde temiz bir katlanma olmuyor baskıdan dolayı ekran hasar görüyordu.Bu hafta Amerika patent ve marka ofisinin açıkladığı Samsung’un patenti , şirketin sorunlarını aştığını gösteriyor.Yeni patent sayesinde Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonlar üretmesinin önünde hiç bir engel yok.Kısa zaman içinde de piyasalarda görmeyi bekliyoruz.

 

Yeni patente göre kıvrılabilir telefon ekranlarının yapısı şu şekilde olacak.

 

Öncelikle patentte görsellerde dikkatimizi çeken sadece 1 kere değil birden fazla katlanabilen telefon tasviri kullanılmış olması.Buda sadece 1 veya ikiye değil origami gibi birden fazla katlanmış ekranlar karşımıza çıkabilir anlamına geliyor.Buda Samsung’un sadece telefonlar için değil ileride düşüncelerinin daha geniş olduğunu gösteriyor.

 

Yeni alınan patentte menteşelerin nerelere yerleştirileceği gösterilmiş

Menteşe yapısı şu şekilde

Menteşeler yardımıyla katlanan telefon kavis bölümü düz bir kapanma yamayacağı için katlamadan doğan hasarın önüne geçilmiş.Yeni paten telefonun katlama yerlerini baskıdan ve düz bir katlamadan koruyor.O bölüm hep kavisli kalıyor.

 

Samsung ilk katlanabilir telefonu Galaxy Note 1 yıl sonra piyasaya çıkaracağını duyurmuştu.Yeni patentin bu cihazlar için kullanılması kaçınılmaz.Çıkacak cihazların nasıl görüneceğini şimdiden tahmin edebilirsiniz.

 

firstartup

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin