Apple CEO’su Tim Cook, BuzzFeed’de sorulara yanıt veren kısa bir röportaj verdi.Son zamanlarda yaşananlar ve merak edilen sorular sorulan röportajda deneyimli CEO fazla bir bilgi vermese de eğlenceli bir sohbet olmuş.Sorulan sorular ve cevaplarından bazıları.

Çoğu Apple kullanıcısı cihazları internetten satın alıyor.Apple niye Apple Shop’lara ihtiyaç duyuyor ?

Onlar gerçekten alışılmış satış kanalları değil , yeniden oluşturulmalıydı.Müşterilere yardım ve destek sağlıyorlar , buda Apple’ın bir parçası.

Gündelik hayatta sanal gerçekliği kullanmak mümkün mü ? Örneğin alışveriş veya oyunlar için.

Sanal gerçeklik normal hayata uyumludur ve uyum sağlar.2008’de uygulama mağazasını başlattığımızda birçok kişi mobil uygulamalarına kuşkuyla bakarak , bunları hiç bir zaman kullanmayacaklarını söylüyordu.Şimdi ise onlarsız bir hayat  hayal edemezsiniz. Sanıyorum ki aynı şey AR için gerçekleşecek.Bu teknoloji insanların satın alma tarzlarını değiştirecek, öğrenme sürecinde , eğlencede ve oyun endüstrisi üzerinde de etkileri olacak.İşe alım süreçleri de dahil olmaz üzere tam anlamıyla her şeyi değiştirecek.Sanal dünya fiziksel dünyanın yerine geçmek yerine onun katalizörü haline gelecektir.Bu tarz ürünlere her zaman yatırım yapıyoruz ve bunun çok önemli olduğunu düşünüyoruz.Sanal gerçekliğin bir ihtiyaç olduğuna inanıyoruz.

Göç,küresel ısınma gibi siyasi konuşar hakkında Twitter’da sıklıkla yazı yayınlıyorsunuz.Hükümetin bu gibi ifadeler için Apple’ı cezalandıracağını düşünüyor musunuz?

Hayır, düşünmüyorum.Amerika’nın büyüklüğü de burada zaten.Farklı bakış açılarının kabul edilebilir olması ve ülkenin gelişmesine yardımcı oluyor.Zaten  pek çok konuda konuşmuyoruz çünkü bunlar firmamızla ilgili değildir.Ancak bazen bizimle ilgili olan konularla ilgili konuşuyoruz örneğin çalışanlarımız ve benim gibi.Bence ülkemize gelme hakkına sahipler, ayrılmaları isteneceklerinden korkmuyorlar.Politikaya müdahale etmiyoruz, ancak bazı siyasi tartışmalara katılıyoruz. Birçoğu bizimle aynı fikirde olmayabilir, ancak itibarımız yüzünden bizi dinliyorlar.

Herkes iPhone X’in piyasaya sürülmesini bekliyor. Daha önceki tüm akıllı telefonlardan çok farklı.

iPhone X önümüzdeki 10 yılın duruşunu belirliyor, teknolojik birçok yeniliği mevcut.

IPhone X’in talebi karşılayamayacağı yönünde söylentiler var. Hayal kırıklığı veya uzun süre bekleme durumu için insanları nasıl hazırlıyorsunuz?

Ne olacağını göreceğiz. Mümkün olduğu kadar çok akıllı telefon hazırlamak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin