Bitcoin’nin yeni bölünmesi bugün gerçekleşiyor.Yeni Bitcoin’nin ismi Bitcoin Gold .Bitcoin Gold, yeni PoW algoritması Equihash’i kullanıyor.Diğer kripto paralar gibi açık kaynak kodlu olacak.

Jack Liao‘nun ve 5 kişilik ekibinin gerçekleştirdiği yeni kripto paranın resmi açılış tarihi 1 Kasım , ancak 3 saat sonra madenciler tarafından üretilebilir duruma gelecek.

Aslında yeni Bitcoin’ler orjinalden farklı bir kripto para ancak Bitcoin’i destekleyen gurupların yeni bir kripto paraya kaymasına ayrılma deniyor.Yeni Bitcoin’nin fiyatı ne olacak henüz belli değil.İlk baş yükselme bekleniyor ancak sonrasında çöküşe geçip geçmeyeceği tamamen muamma.

Yeni Bitcoin Gold Bitcoin’e nazaran farklı bir strateji izleyip sıradan madenciler içinde bir şans verecek sistem geliştirmiş durumda ve GPU ile madencilik yapılacak.Orjinal Bitcoin’de özel olarak tasarlanmı bilgisayar donanımı kullanılıyor (ASIC’ler).Bu yüzden her kullanıcı madencilik yapamıyor.

Bitcoin Gold da sitesinde de belirtildiği gibi Bitcoin cüzdanınızda özel anahtarınızda ne kadar Bitcoin varsa aynı miktarda Bitcoin Gold alacaksınız bunun için farklı bir cüzdan oluşturmanıza gerek yok.

Bitcoin Nedir öğrenmek için önceki yazımızı okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin