Daha önceki haberimizde  duyurduğumuz gibi Apple’ın sorunları hala devam ediyor.Söylenen sayılar beklenen kötü tahminleri onaylar nitelikte

KGI analisti Minh Chi Kou’nun bildirdiğine göre Apple bu yıl sadece 2 milyon cihazı satışa sürebilecek.Kou artan karmaşıklık nedeniyle bu tür sorunların yaşandığını söylüyor.Bunun nedeni ise Apple’ın iPhoneX’in 3 parçasını tedarik etmede sorun yaşaması.

İlki antenden kaynaklı sorunlar ilk tedarik zinciri ortağı Murata’nın özellikleri karşılama yetersizliği nedeniyle aksamalar yaşanıyor.

Sorunlardan ikincisi ise geniş açılı arka kamera lensi için Apple tedarikcisi Interflex’in geniş açılı lenslerde ki kalite sorunlarıyla uğraşıyor.Apple’ın yeni telefonu iPhoneX 2 katmanlı lens kullanıyor geniş açılı lens bunlardan biri.

Apple’ın asıl önemli problemlerinden biri olan yüz Tanıma için kullanılan TrueDepth  kamerasında yaşanan sorunlar.Üretimde yaşanan aksaklıklar nedeniyle zor Apple zor zamanlar geriyor.Bu konuda hummalı bir çalışma yapılıyor.Minh Chi Kou en kötü halin geride kaldığına inanıyor.

Apple iPhone-X’in dördüncü çeyrekteki sevkiyat tahminlerini 30-35 milyon cihazdan 25-30 milyon cihaza indirerek durumun vahametinin ciddi olduğunu göstermiş oluyor. 2-3 milyon cihazın lansman öncesi dağıtım kanallarına gönderilmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin