Activision şirketinin oyuncuları oyun içi satın alım yapmaya teşvik edecek bir sistemin patentini aldığı ortaya çıktı.

Rollingstone’nun bildirmesiyle ortaya çıkan patent daha çok oyuncuları manipüle etmeye yönelik.Sistem örneğin bir silah satın aldıysanız o silahın işe yarar olduğu oyuncuları karşınıza çıkararak sizin üstün hissetmenizi sağlayarak daha fazla para harcamaya teşvik etmeye çalışıyor.Ancak eğer para harcamamaya karar verirseniz bu seferde daha deneyimli ve sizden iyi oyuncuları karşınıza çıkarıyor veya sizin başkaları tarafından alınmış ürünleri görüp özenmeniz için isteklerinize ve eğilimlerinize göre karşınıza isteyebileceğiniz ürünlere sahip oyuncuları çıkartabiliyor.

Activision sözcüsü Destiny 2 den bahsederek şu açıklamayı yaptı

“Bu, bizim oyun stüdyolarımızdan bağımsız olarak çalışan Ar-Ge ekibi tarafından 2015 yılında alınan bir patentti. Oyun için uygulamaya konmadı. “

Bungie tarafından geliştirilen, Activision tarafından yayınlanan Destiny 2 ,oyun için alımlarla 2016 yılında 3,6 milyar dolar kazandırmıştı.

1 YORUM

  1. Yapmadıkları bir şey yok , oyundan daha çok para kazanacaz diye oyunu mahvettiler.Bi bakıyorsun herkes de aynı itemler , oyun basitleşti.Oyuncu sayısını arttırıp böyle taktiklerle para kazanma peşindeler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin