Google, Avesta’nın Horndal kentinde 109 hektarlık arazi satın aldı.

Google’ın iletişim yöneticisi Farshad Shadloo, “Horndal’ın hemen dışında, Avesta belediyesinde 109 hektarlık arazi satın aldık” diyerek bu alımı kesinleştirdi.Ancak Google daha planları konusunda açık konuşmak istemiyor. Google sözcüsü Farshad Shadloo bu konuyu “Şu anda, bu alandaki gelişme planımız yok, ancak işimiz gereği, Avrupa’da data center kurmak için gelecekteki seçeneklerimiz olmasını sağlamak istiyoruz. Bu konuda yakın gelecekte karar vermeyi planlamıyoruz ” sözleriyle bitiriyor.

Bu açıklamadan sonra Avesta belediyesi Google’ın alımını sitesinde onayladı.Ayrıca Avesta Belediyesi, Google için seçilen bir yer olmaktan gurur duyuyor ve mutlu ifadelerini kullandı.

İsviçre altyapısı, doğası ve bölgedeki kalifiye iş gücüyle büyük şirketlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Çin devi Alibaba’da bu konuda hemfikir. Alibaba ekibi özellikle yeni veri merkezleri için iki potansiyel alandan bahsediyor: Londra ve İsveç.

Bulut hizmetleri şimdiye kadar Alibaba’nın gelirinin çok küçük bir kısmını oluştursa da, ileride gelirlerinin büyük bir yüzdesini oluşturacağı aşikar. JP Morgan Chase bankası’da bu konuda yaptığı yakın tarihli bir analize göre Alibaba’nın bulut ticaretinin dört yıl içinde Grup gelirlerinin yüzde 15’ini oluşturabileceğini öngörüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin